ЯРЕМЧЕ

СтаттіЯремче - гірський курорт - це найвідоміший відпочинковий та оздоровлювальний центр краю. Місто знаходиться над стрімкою річкою Прут між мальовничими горами. Саме тут перетинається більшість карпатських туристичних маршрутів. Найголовніша цікавинка - водоспад Пробій та міст над ним.
               30 грудня 1977 року Яремче отримує статус міста обласного підпорядкування. До Яремчанського ключа, крім сіл Дори і Ямни, входять населені пункти: Микуличин, Татарів, Яблуниця, Ворохта, Поляниця, Вороненка. На території міської ради проживає 21,4 тис. осіб, функціонує 46 відпочинкових закладів та більше 100 приватних садиб, що надають туристичні послуги гостям краю.
               Найближчі гори в околицях Яремче - Явірник-Горган (1432 м) і Маковиця (985 м). Далі в південно-східному напрямі височіє хребет Рокита. Одна з найвищих вершин хребта - Велика Рокита (1110 м). Недалеко на заході - гора Довбушанка (1755 м). Ближче – Синячка. Чимало маршрутів пролягає Яремчанською туристичною зоною. Найвідомішим з них є пішохідний - по Чорногірському хребту. На ньому знаходяться усі п'ять українських вершин, що мають висоту понад 2000 метрів. Хребет є найбільш цікавим для туристів.
               Яремче - вважається столицею карпатської туристики. В Яремче самобутній гуцульський колорит гармонійно поєднується з розвинутою інфраструктурою туристичного центра. На території міста та околиць пропонується безліч варіантів житла на любий гаманець – від елітних котеджів до так званих “студентських варіантів ”. Курорт розрахований на відпочинок людей всіх вікових категорій в усі пори року.
Молодь та людей середнього віку зацікавить безліч варіантів активного дозвілля - походи в гори та ліс, різноманітні екскурсійні програми, рафтинг, катання на лижах та санках – взимку, конях, гірських велосипедах, квадроциклах в решту сезону. Люди похилого віку мають можливість поправити здоров’я в санаторіях.
Головні цікавинки Яремче, це: водоспад Пробій, джерела мінеральних вод, вольєри з косулями, оленями,кабанами, стежка Довбуша, дерев’яні церкви XVI- XVIІ ст. , сувенірні базарчики.